isiksepeti.com
İstanbul,
Türkiye

Sepetinizde ürün Bulunmamaktadır

Asansörlü Sarkıt Modelleri ve Fiyatları

3 üründen 1 - 3 gösteriliyor

Aydınlatma ürünleri mekanları farklı şekillerde aydınlatmanızı sağlar. Ortam aydınlatması ürünleri genel aydınlatma için kullanılır. Avize dışında bir ortam aydınlatması arıyorsanız iddialı bir diğer seçenek sarkıtlar.

Sarkıt

Sarkıt Nedir, Modelleri Nelerdir?

Sarkıt lamba, genelde bir kablo, zincir veya metal çubuğa bağlı olarak tavandan sarkıtılan bir aydınlatma armatürüdür. Sarkıtlar genelde çoklu haldedir, yani bir bağlantı noktasında yan yana veya alt alta birkaç lamba bir arada bulunur. Yan yana çoklu sarkıtlar kendilerine genelde mutfak tezgahları ve yemek masaları üstünde yer bulur ama banyolarda da kullanılabilir. Alt alta sarkıtlar veya tekli sarkıtlar ise salonlar, oturma odaları, yatak odaları ve hollerde hem aydınlatma hem de dekoratif bir görüntü sağlama konusunda başarılıdır. Sarkıt lambalar hem model hem de malzeme açısından büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Akkor lamba dışında enerji tasarruflu floresan lamba veya LED lambalar ile kullanılabilen sarkıt modelleri de vardır. Mutfak adaları ve başka yerlerde kullanılan bazı uzun modeller sarkıt avize olarak da anılır.

Sarkıt

Sarkıt Lamba mı Avize mi?

Sarkıtlar ve avizeler benzer ürünler olsa da aralarında temel farklılıklar bulunur. Avizeler, sarkıtlardan çok daha önce vardı, öyle ki ilk modeller mumla kullanılırdı. Sarkıtlar çok daha yeni bir aydınlatma ürünü ama avizelerden daha yaygın hale geldi bile. İkisinin arasındaki en büyük fark askı sistemi. Avizeler birçok ışığı taşıyabilen dallı bir sisteme asılır; sarkıtlar ise tek bir tane veya birkaç tane ışığı ucunda taşıyabilecek bir kablo veya zincir sistemine asılır. Avizelerin malzemeleri daha kısıtlıdır; sarkıtların malzemeleri ise çok daha çeşitlidir ve bu malzemelerden bazıları daha ekonomiktir. Her iki ürünün de birçok farklı modeli vardır ama avizeler daha çok klasik dekorasyonla özdeşleştirilirken sarkıtlar daha çok modern dekorasyonun bir parçası sayılır.

Sarkıt

Sarkıt Lamba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sarkıt fiyatları pek çok açıdan avizelerden daha ekonomik olabilir ve sarkıt aydınlatma tarz açısından daha fazla odada kullanılma olanağına sahiptir. İstediğiniz fiyat ve istediğiniz tasarımı bulduktan sonra dikkat etmeniz gereken şey boyutlar, hatta daha özelde kablo uzunluğu. Sarkıt armatür de diyebileceğiniz kısa zincirli çoklu modellerde boy genelde sorun değildir ama tekli sarkıtlarda uzunluğun ayarlanabilir olması daha avantajlı. Sabit uzunluğa sahip metal bir çubuk alçak tavanlı bir evde elverişsiz durabilir. Genel aydınlatma için kullanılan sarkıtların evin en uzun bireyinin başına değmeyecek şekilde ayarlanması, yemek masası üstünde ortam aydınlatması için kullanılan sarkıtların yeme içmeyi engellememesi gerekli. Philips başta olmak üzere CreaLighting, Özcan Aydınlatma ve diğer markaların metal, cam, alüminyum, ahşap, kumaş, krom ve plastik sarkıtlarını burada bulabilirsiniz.

Ücretsiz Kargo

1000 TL ve üzeri alışverişlerinizde
 

Aynı Gün Kargo

Kısa Sürede Teslimat
 

216 3707015

Hafta için 09-18 / Cts : 09-13
;