isiksepeti.com
İstanbul,
Türkiye

Sepetinizde ürün Bulunmamaktadır

Avize Modelleri ve Fiyatları

97 üründen 1 - 36 gösteriliyor

Oda genelini aydınlatmak için ortam aydınlatması ürünlerine ihtiyacınız var. Ortam aydınlatması ürünlerinin en köklüsü ise genelde şaşaalı modelleriyle tanınan avizeler. Günümüzde avizeler sadece klasik dekorasyonda değil modern dekorasyonda da yer bulur. Üstelik, montajları da zor değil.

Avize

Avize Modelleri Nelerdir?

Avize, tavandan sarkan, dallı ve genelde süslü aydınlatma ürünüdür. Duvara takılan aydınlatma ürünleri de avizenin devamıdır ama aplik olarak adlandırılır. Avizelerin aydınlatma yapabilmesi için akkor ampul, LED ampul veya floresan lambalar ile birlikte kullanılmaları gerekir. Avize modelleri arasında en yaygını kristal avizeler ve cam avizelerdir. Bunların dışında kafes avizeler, çatal boynuz avizeler, çanak avizeler, mumluk avizeler, davul avizeler, yarı sabit avizeler, fener avizeler, sarkıt avizeler, mini avizeler, küre avizeler, sputnik avizeler, abajurlu avizeler, göz yaşı avizeler ve daha birçok avize çeşidi bulmanız mümkün. Bu avizelerin çoğu klasik dekorasyona uygundur ama modern dekorasyonda kullanılabilecek daha az ayrıntıya sahip, düz hatlı avize modelleri de gitgide yaygınlaşmakta.

Avize

Avize Nasıl Takılır?

Tavan avizesi takmak aslında zor bir işlem değil ama hem montaj anındaki hem de sonraki güvenliğiniz için büyük bir dikkat gerektirir. Avize montajı konusunda herhangi bir şüpheniz varsa riske girmeyip bir elektrikçi çağırmanız en iyisi. Avizeyi kendiniz takacaksanız belli adımları uygulamanız gerekli. Avize takmadan önce elektriği sigortadan kapatın. Sonra avize kablolarının uçlarındaki yalıtım plastiğini elektrik kablolarının uçlarıyla birleştirebilecek kadar kesin. Kablo uçlarını birleştirdikten sonra bağlantı noktalarını elektrik bandı ile sıkıca bantlayın. Nötr kablo ve elektrik kablosunu karıştırmayın. Nötr kablodan elektrik geçmez. Yanlış bağlama durumunda sigortayı attırabilirsiniz. Askı aparatı varsa kablo uzunluğunu ayarlayarak kabloyu oraya asabilirsiniz. Avizeyi taktıktan sonra sigortayı açtığınızda kontrol kalemi ile elektrik akımını kontrol edin.

Avize

Avize Seçme Tüyoları

Avize seçmek aklınızı karıştırabilir çünkü çok fazla model var. Avize fiyatları ve elbette avize parça fiyatları size bir eleme kriteri oluşturacaktır. Yedek parçadan kasıt, avize modeline göre değişebilir. Avize camı veya abajuru gibi parçalar hasar görebilir veya zamanla eskiyebilir. Değiştirebileceğiniz parçaları kolay bulunması ve avizenin genelinden pahalıya gelmemesi önemlidir. Bunun için Eglo, Trio, Kare Aydınlatma ve diğer bilindik avize markalarının ürünlerini tercih edebilirsiniz. Avize lambası seçimi de önemli. Gösterişli bir avize tercih ettiyseniz lambaların da ona uygun oranda kuvvetli ışık vermesine dikkat etmelisiniz. Avize salon için değil de diğer odalar içinse daha spor avize modellerine göz atmanız iyi olacaktır.

Ücretsiz Kargo

1000 TL ve üzeri alışverişlerinizde
 

Aynı Gün Kargo

Kısa Sürede Teslimat
 

216 3707015

Hafta için 09-18 / Cts : 09-13
;