isiksepeti.com
İstanbul,
Türkiye

Sepetinizde ürün Bulunmamaktadır

Spot Modelleri ve Fiyatları

149 üründen 1 - 36 gösteriliyor

Ortam aydınlatması için kullanabileceğiniz birçok aydınlatma ürünü var. İlk akla gelenler avize ve sarkıt modelleri olsa da genelde sahne ışıklarını akla getiren spot lambalar modern evlerde yerini alıyor.

Spot Aydınlatma

Spot Lamba Nedir, Nasıl Takılır?

Spot lambası, bir sahneyi yukarıdan aydınlatmak ve özel bir noktaya ışık yansıtmak için kullanılan bir aydınlatma ürünüdür. Sahnelerde spot lambalar bir operatör tarafından yönetilir ama evler ve iş yerleri için de hem pratik hem de şık spot lambaları bulmak mümkün. Armatür şeklinde olan gömme spot lambaları mutfaklardan salonlara kadar birçok yerde uzun zamandır hayatımızda. Fakat avize ve sarkıt gibi ortam aydınlatması için kullanılabilen spot lambalar veya lambader ve köşe aydınlatması benzeri ayaklı spot lambalar daha yeni. Bunlar genelde modern evlerde, teknolojiyi yakından takip eden kişilerin favorisi. Ayaklı modeller spot lamba montaj gerektirmez ama gömme ve sarkıt modellerinin tavanda uygun elektrik bağlantılarına takılması gerekir. Bunun için kullanım kılavuzuna bakabilir veya bir elektrikçiden yardım alabilirsiniz.

Spot Aydınlatma

Spot Lamba Çeşitleri ile Işıklandırma Yapmak

Spot lamba çeşitleri, istediğiniz alanı aydınlatmanıza veya bir yere ışık yansıtmanıza olanak tanır. Eskiden spot lambaların güvenilirliği ve elektrik tüketimi hakkında şüpheler vardı ama elektrik bağlantılarını doğru yaptığınız ve spot lamba tercihinizi LED’den yana kullandığınız sürece endişelenecek bir durum yok. Tek yapmanız gereken dekorasyonunuza uygun ürünü seçerek onu doğru yerleştirmek. Tavan ve duvar spot ışıkları, vitrininizi ve yemek masanızı sergilemenizi sağlar. Mutfak tezgahı veya çalışma masası gibi yerlerde görev aydınlatması işlevi de görebilir. Spot lambalar dış mekan aydınlatması için de, bahçeler, teraslar ve balkonlarda kullanılabilir. Yukarı doğru ışık verecek şekilde yerleştirilen spot ışıkları vurgu aydınlatması rolü oynayarak duvarlarınızdaki resimleri veya diğer dekoratif şeyleri öne çıkarır.

Spot Aydınlatma

En İyi Spot Lambayı Nasıl Seçebilirim?

En iyi spot lamba, ihtiyaçlarınıza en fazla cevap veren spot lambadır. Spot lamba fiyatları ürünün boyutuna, modeline, malzemesine ve kalitesine göre değişir. LED spot lamba fiyatları başlangıçta biraz daha yüksektir ama uzun vadede daha karlıdır. Spot lambaların değiştirilmesi de kolaydır. Daha da pratik olması açısından gömme spot ışıkları yerine biraz daha dikkat istese de sarkıt şeklinde veya ayaklı spot ışıklarını tercih edebilirsiniz. Bu modelleri yerinden sökmeden sadece ampullerini değiştirmeniz yeterlidir. Mekandaki boş yerinizi de göz önünde bulundurun. Geniş alanlarda irice bir spot lambasını bir köşeye yerleştirebilirsiniz ama daha dar alanları küçük spot lambalarıyla daha büyük göstermeniz mümkün. Philips, Osaka, Eglo ve diğer markalara ait sınırsız çeşitlilikte metal, alüminyum, cam plastik ve krom spot ışıkları burada.

Ücretsiz Kargo

1000 TL ve üzeri alışverişlerinizde
 

Aynı Gün Kargo

Kısa Sürede Teslimat
 

216 3707015

Hafta için 09-18 / Cts : 09-13
;